Modenas Motosiklet Yedek Parçaları

Araç fiyatlarında her geçen gün yaşanan artışlar, iklimin elverişli olduğu alanlarda motosiklet kullanımını daha yaygın hale getiriyor. Motosikletlerin hem ilk satın alma fiyatının hem de yakıt ve bakım giderlerinin düşük olması, bu araçları çoğu insan için cazip hale getiriyor. Bu doğrultuda Türkiye pazarında yerli ve yabancı pek çok motosiklet markası bulunuyor. Malezya’nın en büyük motosiklet markalarından olan Modenas da Türkiye’de yaygın olarak kullanılıyor. Ancak tüm teknik araçlarda olduğu gibi, Modenas motosikletlerde de zaman zaman arızalar meydana gelebiliyor. Modenas yedek parçaları kolay bulunabilir olmasıyla ön plana çıkıyor.

Modenas Çekiş Balatası

Debriyaj balatası olarak da adlandırılan çekiş balatası, güç aktarım sistemlerini motora bağlama ve kullanıcı isteğine göre şanzıman sistemine aktarma işlevlerini yerine getiriyor. Motosikletlerin en önemli parçalarından biri olan çekiş balataları, verimsiz kullanım ya da uzun süreli kullanım nedeniyle yıpranabiliyor. Bu durumda Modenas çekiş balatası değişimi yapılması zorunlu hale geliyor. Dilerseniz sitemiz üzerinden kolayca Modenas marka motosikletleriniz için gerekli olan çekiş balatasını sipariş edebilirsiniz.

Modenas Debriyaj Rulmanı

Debriyaj rulmanı, vites geçişleri esnasında şanzıman ile motorun birbirlerinden kısa süreli olarak ayrılmasını sağlıyor. Bu ayrım, vites geçişlerinin daha rahat bir şekilde yapılabilmesini sağlıyor. Debriyaj bilyası olarak da bilinen bu parçada meydana gelen arızalar, motorda titreme ya da vites geçişlerinde zorlanma gibi sorunlar yaratıyor. Bu tür sorunların görüldüğü anda detaylı bir inceleme yapılması ve sorunun rulmanda olduğunun anlaşılması halinde bu parçanın değiştirilmesi önem arz ediyor.

Modenas Eksantrik Dişlisi

Motosikletlerin en önemli parçaları arasında yer alan eksantrik dişlisi, krank mili sayesinde hareket ediyor ve krank milinin her iki turuna karşılık bir tur dönüş sergiliyor. Supapların açılıp kapanma sürelerinin belirlenmesini sağlayan ve bu amaçla motorun üzerine yerleştirilen eksantrik dişlisi, oldukça hassas bir ayar ile çalışıyor. Modenas eksantrik dişlisi zaman içerisinde aşınarak arızaya yol açabiliyor. Bu durumda web sitemizde yer alan Modenas yedek parçaları kategorisinden, ihtiyaç duyduğunuz eksantrik dişlisini kolayca temin edebilirsiniz.

Modenas Far

Karanlık saatlerde motosikletlerin yolunu aydınlatmaya yarayan farlar; aşırı kullanım nedeniyle ışığının azalması, çarpma sonucu kırılma ya da far lambasının dökülmesi gibi nedenlerden dolayı değişim gerektirebiliyor. Modenas motosiklet farı için https://www.motosikletparcalari.com.tr/modenas adresimizi ziyaret edebilir ve motosikletiniz için en uygun ürünlere, online alışveriş kolaylığıyla kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Modenas Gaz ve Fren Teli

Motosikletlerde bulunan gaz ve fren telleri, her iki yandaki kütüklerde bulunan pedallar yardımıyla gaz ve fren sinyallerinin motora ve fren sistemine iletilmesini sağlıyor. Fren ve gaz tellerinin zaman içerisinde zayıflaması ya da tamamen kullanılamaz hale gelmesi, sinyallerin daha geç aktarılmasına ya da hiç aktarılmamasına neden oluyor. Bu durumda Modenas gaz teli ve fren telinin değiştirilmesi gerekiyor.

Modenas Arka Amortisör Takımı

Hem arabalarda hem de motosikletlerde en önemli parçalardan biri olan amortisör takımları, aracın engebeli yollarda sürücüye hissettireceği sarsıntıyı minimum düzeye indiriyor. Motosikletlerde amortisörlerin bozulması, sürüş konforunun kaybedilmesinin yanı sıra bazı güvenlik risklerinin ortaya çıkmasına da neden oluyor. Modenas motosiklet amortisör parçasının, bu gibi arıza durumlarında değiştirilmesi kaçınılmaz bir hal alıyor.

Modenas Yakıt Şamandırası

Yakıt şamandırası, motosikletin yakıt deposunda bulunan yakıt miktarının ölçülmesini ve gösterge ekranına aktarılmasını sağlıyor. Bu sayede sürücüler ne zaman yakıt almaya gereksinim duyduklarını anlayabiliyor. Uzun süreli kullanımlarda şamandıralarda arızalar görülebiliyor. Bu durum da diğer tüm yedek parçalarda olduğu gibi, yakıt şamandırasının değiştirilmesini gerektiriyor.

Yuki Vista 250 Chopper Yedek Parçaları

Türkiye’nin köklü makina firmalarından Yuki’nin 2006 yılında kurduğu markası Yuki Motor bir çok motosiklet modeli ile motor severlerin gönlünde taht kurmuş bir marka olmuştur. Yuki Motor’un en sevilen modelleri arasında da Yuki Vista 250 chopper gelmektedir. Şık tasarımı ile Harley Davidson tarzı motosikletleri andıran fakat bir Harley Davidson’dan çok çok daha uygun fiyata satılması sayesinde chopper motosiklet hayali kuran Türk insanlarının gönlünde taht kurmuş motosiklet modellerinde birisi olmuştur.

250 cc’li motor gücü ile uzun yol seyahati yapma konusunda fazlasıyla yeterli bir güç sergilemektedir. Yüksek yakıt tasarrufu ile de cepleri sevindirmektedir. Yuki motosikletin elektrikli motorların yaygınlaşması ile artık satışını yapmadığı Vista 250 chopper motosikleti Türkiye’de ikinci el piyasasın da halen satışta olan bir motordur. Sevenlerinin sürmeye devam etmek için ihtiyaç duyduğu yedek parçaları ile Yeşilırmak Motor olarak yıllardır sizlere tedarik ederek satın almanıza olanak sağlamaktayız.

Yuki Vista 250 Chopper Yedek Parçalarını Nereden Satın Alabilirim?

Yuki Vista 250 chopper’ın başta silindir seti, krank, karbüratör gibi motor aksamı olmak üzere, jantları, benzin deposu, yan kapakları, ön arka çamurlukları ve aydınlatma ürünleri gibi onlarca bölümünün yedek parçalarını uygun fiyatlarla Türkiye’nin her yerinden web sitemizden satın alabilirsiniz.

Tüm Yuki Vista 250 chopper yedek parçalarını görüntülemek için web sitemizi ziyaret ediniz: https://www.motosikletparcalari.com.tr/yuki-yk250-4-vista-chopper

Dilerseniz web sitemizden tüm kredi kartlarına tek çekim ve taksit imkanı ile sipariş verebilir yada PTT ile kapınızda teslim alırken nakit ödeyerek siparişlerinizi verebilirsiniz. Yedek parçaları hakkında tüm sormak istediklerinizi ise iletişim numaralarımızdan arayarak sorabilirsiniz.

Yuki Vista 250 Chopper Çalışma Testi Videosu:

Yorumlar kısmında parça fiyatları ile alakalı sorulara cevap veremiyoruz ama siz Yuki Vista 250 chopper hakkında düşüncelerinizi ve motosikletinizle yaşadığınız güzen anları yorum olarak yazarak okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.